در بیست و هفتمین نشست خبرگی پارک علم و فناوری البرز مطرح شد؛

هم افزایی دانش آموختگان رشته های مختلف و نگاه به بازار رمز موفقیت یک کسب و کار حوزه سلامت و دارو
۱۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۴ کد : ۴۸۲۸۰ تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۲۴
هم افزایی دانش آموختگان رشته های مختلف و نگاه به بازار رمز موفقیت یک کسب و کار حوزه سلامت و دارو بیست و هفتمین نشست خبرگی توسط پارک علم و فناوری البرز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور دکتر مرجان نجفی راشد، مسئول فنی و معاون رگولاتوری داخلی شرکت دانش بنیان آریوژن فارمد برگزار شد. 
در بیست و هفتمین نشست خبرگی پارک علم و فناوری البرز مطرح شد؛

هم افزایی دانش آموختگان رشته های مختلف و نگاه به بازار رمز موفقیت یک کسب و کار حوزه سلامت و دارو

بیست و هفتمین نشست خبرگی توسط پارک علم و فناوری البرز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور دکتر مرجان نجفی راشد، مسئول فنی و معاون رگولاتوری داخلی شرکت دانش بنیان آریوژن فارمد برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر مرجان نجفی راشد مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش‌بنیان آریوژن فارمد در این نشست با اشاره به اینکه نشست های خبرگی نقش مهمی در توسعه کسب و کار ها بویژه برای دانش آموختگان و افراد صاحب ایده و کارآفرین دارد گفت: در سال 1389 گروهی از دانش آموختگان و متخصصین با تجربه صنعت بیوتکنولوژی دارویی دست به کار ایجاد مجموعه ای جدید و منحصر به فرد با هدف تحقیق، توسعه و تولید داروهای نوترکیب و بالاخص آنتی بادی های مونوکلونال دارویی شدند. طراحی مجموعه بر اساس استانداردهای اروپایی و توسط تیم های با تجربه داخلی و خارجی در زمینه های معماری، داروسازی، میکروبیولوژی، کلیه رشته های مرتبط با بیوتکنولوژی، پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر صورت گرفته است. 
وی افزود: عملیات اجرایی نیز با استفاده از تیم های مجرب داخلی و خارجی و در یک بازه زمانی 23 ماه که در نوع خود برای پروژه های بزرگ این چنینی یک رکورد محسوب می شود، به انجام رسیده است. شرکت دانش بنیان آریوژن فارمد به این دلیل از آخرین استانداردهای اروپایی برای تولید دارو بهره می برد که بتواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی و منطقه بخشی از نیازهای بازارهای اروپایی را نیز تامین کند.
این عضو هیات علمی و دکترای داروسازی تصریح کرد: شرکت داروسازی آریوژن فارمد با اندیشه خدمت به بیماران مبتلا به بیماریهای تهدیدکننده حیات بر مبنای علوم نوین بیوتکنولوژی و استانداردهای جهانی فعالیت می کند.
مسئول فنی و معاون رگولاتوری داخلی شرکت دانش بنیان آریوژن فارمد خاطرنشان کرد: از این رو بکارگیری و توسعه فن آوری های نوین مورد استفاده در تولید و کنترل کیفی داروهای بیولوژیک تعهد به تامین دارو و خدمات اثربخش و ایمن در سطح جهانی از طریق توسعه، تولید و توزیع و بازاریابی مطابق با الزامات قانونی و ارزشهای سازمانی و آخرین یافته های علمی تعهد و تمرکز بر بهبود مستمر محصولات و کارکرد فرآیندها تقویت مشارکت در سازمان از طریق توانمندسازی، افزایش آگاهی و انگیزه سازمانی اتخاذ روش های پیشگیری و کنترل آلودگی‌های زیست محیطی از طریق شناسایی و بکارگیری الزامات ملی و بین المللی تعامل سازنده با نهادهای رسمی و سازمان‌های مردم نهاد مربوط در جهت ایفای مسئولیت های اجتماعی از سیاست ها و برنامه هایی است که این شرکت دنبال می کند.

او تصریح کرد: ماموریت این شرکت، تولید داروهای نوترکیب از طریق فناوری های پیشرفته زیستی و انتقال دانش فنی تولید و افزایش کیفیت و در دسترس قرار دادن داروهای نوترکیب در جهت بهبود وضعیت سلامت جامعه جهانی است. 
گفتنی است در این نشست پس از معرفی شرکت و توضیحات در خصوص داروهای بیولوژیک، بازار این گونه محصولات به عنوان یک باز جدید معرفی شد که بسیار می تواند برای کارآفرینان جذاب باشد. 
همچنین فرصت های صادراتی این گونه محصولات و فرصت های موجود برای دیگر شرکت ها مورد بحث قرار گرفت. در ادامه مشکلات ورود به بازار محصولات بیوسیمیلار و بیولوژیکی مطرح و در پایان مواردی مانند تامین مواد اولیه، نیاز به تجهیزات تخصصی، اطلاعات فنی مورد نیاز برای این کسب و کارها، طولانی بودن فرآیند مجوزها، قیمت گذاری،  نیروی انسانی متخصص و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز به دنبال ترویج و توسعه کسب و کارهای نو و دانش پایه از طریق برگزاری نشست های خبرگی است.

text to speech icon

کلید واژه ها: شرکت شرکت دانش شرکت دانش بنیان شرکت دانش بنیان آریوژن دانش دانش بنیان دانش بنیان آریوژن دانش بنیان آریوژن فارمد دانش آموختگان تولید


نظر شما :