با حضور مهندس عباسی و دکتر قنبر پور در پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری استان البرز و منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۶ کد : ۴۷۴۹۷ تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۳۰
پارک علم و فناوری استان البرز و منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به منظور هم‌افزایی و همکاری¬های مشترک تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، این تفاهم نامه با موضوع  "همکاری مشترک مابین طرفین به منظور هدایت، پیش برد، گسترش و توسعه اقتصاد دانش¬بنیان در استان و استفاده از ظرفیت¬های طرفین تفاهم-نامه به امضا رسید.
با حضور مهندس عباسی و دکتر قنبر پور در پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

پارک علم و فناوری استان البرز و منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به منظور هم‌افزایی و همکاری¬های مشترک تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، این تفاهم نامه با موضوع  "همکاری مشترک مابین طرفین به منظور هدایت، پیش برد، گسترش و توسعه اقتصاد دانش¬بنیان در استان و استفاده از ظرفیت¬های طرفین تفاهم-نامه به امضا رسید.
براساس این گزارش، این تفاهم نامه همکاری را دکتر اکبر قنبرپور مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام البرز از یک‌سو و مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز امضاء کردند.
در ابتدای این نشست مهندس مهدی عباسی با ارائه گزارشی از توانمندی های پارک علم و فناوری البرز گفت: پارک علم و فناوری البرز در حال حاضر حدود یکصد شرکت دانش بنیان و فناور دارد و هدف ما ارائه خدمات از طریق شرکت های دانش بنیان و فناور به منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام است.
وی بر توسعه همکاری های علمی و فناوری تاکید کرد و گفت: همکاری و هم افزایی خوبی در این زمینه برای همکاری با منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام فراهم است.
دکتر اکبر قنبرپور مدیر عامل منطقه اقتصادی و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام در این مراسم با اشاره به اینکه سال‌ها مسئولیت فن بازار ملی کشور را بر عهده داشته گفت: بر اساس این مسئولیت اکثر پارک های علم و فناوری را بازدید کرده ام و تلاش کرده ام فن بازارها را با همکاری پارک های علم و فناوری استان ها راه اندازی کنیم.
وی با استقبال از توانمندی ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: با جهاد دانشگاهی و دستاوردهای آن آشنایی دارم و تلاش می کنیم در زمینه های مختلف با پارک علم و فناوری البرز برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و تجاری سازی دستاوردهای حوزه دانش بنیان همکاری موثری داشته باشیم.
وی بر ارتباطات غیررسمی شرکت های مختلف در پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و گفت: این ارتباطات می تواند به توسعه همکاری ها و تجاری سازی ایده ها در زمینه های مختلف منجر شود، در زمینه های مختلف می توانیم مدلهای همکاری را تعریف کنیم؛ یکی از این حوزه ها برگزاری دوره های مختلف مشاوره ای و آموزشی است.
وی بر توسعه پردیس فناوری مرتبط با پارک علم و فناوری البرز اشاره و تاکید کرد: باید تلاش کنیم با همکاری پارک علم و فناوری  این پردیس ها را توسعه دهیم، در این زمینه منطقه فرودگاهی پیام و منطقه اقتصادی مرتبط ظرفیت ها و شرکت های خوبی دارد.
این گزارش می افزاید: عضویت پارک علم و فناوری البرز در ساختارهای فناوری زیرمجموعه منطقه ویژه ، برگزاری رویدادهای کارآفرینی، برگزاری دور¬های آموزشی مرتبط با پارک همکاری، امکان اجازه استفاده شرکت-های پارک از امکانات آزمایشگاهی و خطوط تولید خالی شرکت¬های زیر مجموعه خود را با نرخ مصوب شرکت و تخفیف ویژه برای پارک و شرکت های عضو آن، امکان هم افزایی مابین شرکت¬های همکار خود و شرکت¬های مورد تایید پارک، اختصاص فضا های فیزیکی منطقه ویژه به پارک برای بهره مندی  شرکتهای فناور و دانش بنیان پارک از آن و ... از تعهدات منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در این تفاهم نامه همکاری است.
از سوی دیگر،  آموزش و مشاوره مدیران و کارشناسان منطقه ویژه، فراهم کردن فضا در نمایشگاه دائمی پارک برای محصولات شرکت¬های مستقر در مرکز منطقه ویژه، امکان استفاده شرکت¬های مستقر در منطقه ویژه از امکانات و تسهیلات صندوق¬های مورد تایید پارک و ... از تعهدات پارک علم و فناوری البرز در این تفاهم نامه است.
مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء به مدت پنج ‌سال شمسی دارای اعتبار است که با توافق طرفین قابل تمدید می‌باشد.

گفتنی است پارک علم و فناوری البرز برای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری با هدف توسعه تجاری سازی و کارآفرینی با دستگاه های مختلف علمی و اجرایی و نیز بخش خصوصی اراده جدی دارد.

text to speech icon

کلید واژه ها: پارک پارک علم فناوری پارک علم پارک علم فناوری البرز فناوری علم فناوری فناوری البرز علم علم فناوری البرز شرکت


نظر شما :