در راستای حمایت از ایده ها و تجاری سازی طرح ها صورت گرفت؛

تور فناوری پارک علم و فناوری البرز  با هدف ارتباط  با خانه‌های خلاق شاهد
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۸ کد : ۴۷۲۳۴ اخبار عمومی
تعداد بازدید:۱۵۰
نخبگان شاهد و ایثارگر و مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر  در قالب تور علمی و فناوری از پارک علم و فناوری استان البرز بازدید کردند و در جریان برنامه‌های علمی این مرکز قرار گرفتند. به گزارش روابط  عمومی پارک علم و فناوری البرز ، معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری البرز در ابتدای این بازدید ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری حسینی و خیر مقدم به نخبگان علمی ایثارگر و شاهد بازدید کننده از مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: خانواده های شاهد و ایثارگر دیروز در سنگر جهاد و دفاع از کشور مشغول بودند و در حال حاضر آنها و فرزندان شاهد و ایثارگر با شعار ما می توانیم در خدمت توسعه و اعتلای علمی، نوآوری و فناوری کشور هستند.
در راستای حمایت از ایده ها و تجاری سازی طرح ها صورت گرفت؛

نخبگان شاهد و ایثارگر و مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر  در قالب تور علمی و فناوری از پارک علم و فناوری استان البرز بازدید کردند و در جریان برنامه‌های علمی این مرکز قرار گرفتند.
به گزارش روابط  عمومی پارک علم و فناوری البرز ، معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری البرز در ابتدای این بازدید ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری حسینی و خیر مقدم به نخبگان علمی ایثارگر و شاهد بازدید کننده از مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: خانواده های شاهد و ایثارگر دیروز در سنگر جهاد و دفاع از کشور مشغول بودند و در حال حاضر آنها و فرزندان شاهد و ایثارگر با شعار ما می توانیم در خدمت توسعه و اعتلای علمی، نوآوری و فناوری کشور هستند.
دکتر حمیدرضا بابایی خاطرنشان کرد: امروز جهاد واقعی در عرصه علم و فناوری و توسعه کارآفرینی و تولید ثروت از دانش است و باید در راستای شعار سال که رهبر معظم انقلاب آن را تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری کردند بکوشیم.
در ادامه دکتر عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حاشیه این تور علمی و فناوری با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر اهمیت ارتباط مؤثر با ظرفیت‌های موجود در پارک‌های علم و فناوری تأکید کرد و گفت: این دومین حضور نخبگان شاهد و ایثارگر در پارک‌های علم و فناوری به‌منظور شناخت ظرفیت‌های موجود و معرفی این پارک‌ها به نخبگان ایثارگر با هدف ارتباط، پذیرش و معرفی نخبگان جامعه ایثارگری در قالب خانه‌های خلاق و مراکز رشد به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. 
وی افزود: مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر قصد دارد در راستای تحقق شعار سال که مقام معظم رهبری آن را «تولید؛ دانش بیان و اشتغال آفرین» نام‌گذاری فرمودند و به‌منظور ارتباط با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان‌های کشور، با ایجاد خانه‌های خلاق ارتباط مؤثر با پارک‌های علم و فناوری در هر استان‌ها برقرار کند. مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در ادامه با اشاره به اهمیت شناسایی ظرفیت‌های موجود در جامعه ایثارگری تصریح کرد: مرکز دانش‌پژوهان ظرفیت‌های بسیار خوبی را در جامعه ایثارگری شناسایی کرده است، حضور نخبگان شاهد و ایثارگر در پارک‌های علم و فناوری سبب شناخت بهتر این عزیزان خواهد شد.
مهری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب و دولت سیزدهم پایه اصلی در بحث جهاد دانشگاهی و جهش تولید را برای کشور در حوزه‌های پارک علم و فناوری تعریف کرده‌اند، گفت: با رصد اتفاقات خوب در کشور متوجه خواهیم شد ریشه این اتفاقات در همین پارک‌های علم و فناوری رقم خورده است، به همین منظور مرکز دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگر با شناسایی 180 نخبه بر اساس ملاک‌های پارک‌های علم و فناوری، قصد دارد 5 الی 6 بازدید علمی و تخصصی دیگر را اجرایی کند.
 گفتنی است نشست تخصصی با مسئولان پارک علم و فناوری استان البرز و بازدید از پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، مرکز بیوتکنولوژی تولیدمثل در حیوانات مزرعه‌ای و نمایشگاه دائمی دستاوردها و محصولات شرکت‌های فناوری و دانش‌بنیان پارک البرز از برنامه‌های این بازدید بود.

کلید واژه ها: فناوری علم فناوری پارک علم فناوری علمی فناوری فناوری البرز فناوری استان پارک پارک علم پارک علم فناوری استان پارک علم فناوری البرز


نظر شما :