با هدف ارتقا ارتباط صنعت با دانشگاه

تفاهم نامه سه جانبه بین دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری استان البرز امضا شد

۲۶ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۷ کد : ۴۵۰۱۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۸
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ،ظهر روز چهارشنبه طی نشستی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ، رییس پارک علم و فناوری استان و رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان تفاهم نامه سه جانبه ای امضا شد.
تفاهم نامه سه جانبه بین دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری استان البرز امضا شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ،ظهر روز چهارشنبه طی نشستی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ، رییس پارک علم و فناوری استان و رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان تفاهم نامه سه جانبه ای امضا شد.
این تفاهم نامه با هدف همکاری در طرح های دانش بنیان و فناورانه مستقر در مراکز علمی، تحقیقاتی و رشد دانشگاه در قالب انواع تسهیلات تعریف شده و همچنین سرمایه گذاری توسط "صندوق" و همچنین همکاری در تقویت شتاب دهنده‌های دانش‌بنیان مستقر در مراکز علمی، تحقیقاتی و فناوری دانشگاه به منظور کمک به توسعه، بلوغ و تجاری‌سازی فناوری با رویکرد مسئله‌محوری، ظرفیت‌محوری و آینده‌محوری از طریق ارائه تسهیلات و هم چنین فعال سازی ظرفیت هم  سرمایه گذاری با این شتاب دهنده ها و کمک به معرفی دستاوردهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در مراکز علمی، تحقیقاتی و رشد دانشگاه از طریق معرفی در رویداد ها و یا ارائه تسهیلات به جهت حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و حمایت از برگزاری رویدادهای شبکه سازی و تبادل فناوری با حضور شرکت های دانش‌بنیان و فناور مستقر در مراکز علمی، تحقیقاتی و رشد دانشگاه به منظور اتصال آنها به سایر بازیگران اکوسیستم فناوری و نوآوری امضا شد. 
 مهندس علیزاده رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان گفت :  سرنوشت جوانان کشور به دست اساتید توانمند رقم می خورد. برای رشد و توسعه نیار به دو فاکتور اساسی  اقتدار نظامی و ملی می باشد  . اقتدار نظامی به حول و قوه الهی در کشور ما برقرار است . در بحث اقدار ملی باید زیرساخت هایی فراهم شود. مهم ترین عامل در بحث زیر ساخت ها، نیروی انسانی می باشد. باید از ایده های نیروی انسانی مبدع حمایت شود. دور نگه داشتن جامعه علمی از جامعه اقتصادی تاثیرات بدی برجای می گذارد. هدف صندوق پژوهش و فناوری حمایت از فناوری، نوآوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان است. تجاری سازی در کنار نوآوری اهمیت زیادی دارد. 
همچنین در ادامه مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز  از تلاش و مجاهدت نیروهای بهداشتی و درمانی که توانستند با بیماری کرونا مقابله کنند، قدردانی و عنوان کرد :  هدف  پارک علم و فناوری ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه می باشد که خوشبختانه در استان البرز صنعت گران پای کار هستند و مشتاق ارتباط با دانشگاهیان می باشند. 
مهندس عباسی با اعلام آمادگی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی البرز  افزود:  در حوزه سلامت فعالیت های اقتصادی فراوانی قابل انجام است و هم اکنون بسیاری از تجهیزات پزشکی  که وارداتی می باشد زمینه تولید داخل را دارد. خوشبختانه فناوران پارک علم و فناوری البرز تجربه های درخشانی در تولید سنسور های دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی و کیت تشخیصی کرونا داشته اند.
دکتر ناصر محمدی مشاور رئیس دانشگاه در ارتباط صنعت و دانشگاه گزارش جامعی در خصوص اقدامات انجام شده جهت توسعه ارتباط با صنعت و تجاری سازی ارائه داد. 
و در ادامه  عنوان کرد : راه اندازی زیر ساخت های توسعه ارتباط با صنعت و تجاری سازی  در دانشگاه علوم پزشکی البرز  به سرعت در حال انجام است و با بهره گیری از توان و دانش افراد متخصص و پویا و با حمایت های ریاست دانشگاه اقدامات موثری صورت گرفته است که با توجه به این موضوع  در تلاش هستیم پردیس پارک علم و فناوری در  این دانشگاه راه اندازی شود.
وی سال ۱۴۰۱ را ، سال جهش استراتژیک دانشگاه در ارتباط با صنعت  دانست وعنوان کرد؛ دوره های آموزشی و وبینارهای توجیهی ارتباط صنعت و دانشگاه برای گروه های مختلف در دانشگاه برگزار شده است و پایان نامه ها را به سمت محصول محور هدایت شده است.

کلید واژه ها: دانشگاه صنعت دانشگاه رشد دانشگاه تحقیقاتی رشد دانشگاه علمی تحقیقاتی رشد دانشگاه ارتباط صنعت دانشگاه دانشگاه علوم دانشگاه علوم پزشکی البرز دانشگاه علوم پزشکی فناوری


نظر شما :