رئیس پارک علم و فناوری البرز در برنامه نگاه مردم سیمای استان البرز:

توسعه زیرساخت های فناورانه در استان به افزایش تولید و اقتصاد دانش بنیان منجر می شود
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۹ کد : ۴۴۷۷۸ تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۹۹
رئیس پارک علم و فناوری البرز در برنامه نگاه مردم سیمای استان البرز ضمن بررسی چالش ها و مشکلات ارتباط دانشگاه و صنعت گفت: توسعه زیرساخت های فناورانه در استان البرز به افزایش تولید و اقتصاد دانش بنیان منجر می شود. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز مهندس مهدی عباسی در ادامه این گفتگوی زنده تلویزیونی با اشاره به اینکه باید به سوی توسعه دانش بنیان حرکت کنیم گفت: هر چیزی که موجب ایجاد ارزش افزوده بشود در حوزه دانش بنیانی جای دارد.  دانش در بخش های مختلف به همه موضوعات اضافه شده است. هر جا که دانشگاه به کمک صنعت آمده موجب ایجاد ارزش افزوده شده است. 
رئیس پارک علم و فناوری البرز در برنامه نگاه مردم سیمای استان البرز:

رئیس پارک علم و فناوری البرز در برنامه نگاه مردم سیمای استان البرز ضمن بررسی چالش ها و مشکلات ارتباط دانشگاه و صنعت گفت: توسعه زیرساخت های فناورانه در استان البرز به افزایش تولید و اقتصاد دانش بنیان منجر می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز مهندس مهدی عباسی در ادامه این گفتگوی زنده تلویزیونی با اشاره به اینکه باید به سوی توسعه دانش بنیان حرکت کنیم گفت: هر چیزی که موجب ایجاد ارزش افزوده بشود در حوزه دانش بنیانی جای دارد.  دانش در بخش های مختلف به همه موضوعات اضافه شده است. هر جا که دانشگاه به کمک صنعت آمده موجب ایجاد ارزش افزوده شده است. 
وی با اشاره به اینکه تعریف درستی برای ارتباط دانشگاه  و صنعت وجود ندارد تصریح کرد: نقش پارک های علم و فناوری ایجاد ارتباط هم افزا و توام با ارزش افزوده برای دانشگاه و صنایع است. با توجه به تلاش های خوبی که صورت گرفته و نامگذاری امسال بنام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، امیدواریم به این هدف نزدیک شویم. 
مهندس عباسی در ادامه با تصریح اینکه اگر می خواهیم به افزایش ناخالص داخلی برسیم. باید زیست بوم فناوری و کارآفرینی خودمان را در استان  البرز کامل کنیم. در استان البرز 3500 واحد صنعتی داریم. ظرفیت های خوب صنعتی در شهرستان های مختلف از جمله شهرستان اشتهارد داریم اما هیچگونه ساختار فناوری در اشتهارد و یا سایر شهرستان های استان نداریم.
وی با اشاره به اینکه ایجاد ساختارهای فناورانه در کنار صنایع یک ضرورت است افزود: ما در سال 1401 کارگروه اقتصاد دانش بنیان را با ریاست مقام عالی استان تشکیل دادیم تا بتوانیم زیرساخت های فناورانه را در همه شهرستان های استان البرز توسعه دهیم.
وی افزود:  313 شرکت دانش بنیان در استان وجود دارد و باید بستر توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور و خلاق  را استان فراهم کنیم یکی از این بسترها توسعه زیرساخت های فناورانه است.
گفتنی است در این برنامه گزارشی از مسائل و مشکلات شرکت های دانش بنیان و فناور و شرکت های خلاق استان البرز از جمله مرکز رشد و خانه خلاق دانشگاه خوارزمی منتشر شد.
مهندس عباسی در ادامه به بررسی مشکلات بیان شده در خلال برنامه پرداخت و گفت: مشاوره های خوبی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک های علم و فناوری وجود دارد و آنها می توانند در استان البرز به پارک علم و فناوری البرز مراجعه نمایند. اصل محرمانگی را رعایت می کنیم. 
وی افزود: در حال حاضر شرایط خوبی برای شرکت های دانش بنیان فراهم شده است؛ خط اعتباری 360 میلیارد تومانی برای استان البرز اختصاص یافته است. 30 میلیارد تومان سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در حال حاضر در خدمت شرکت های دانش بنیان و فناور است.

text to speech icon

کلید واژه ها: استان استان البرز البرز فناوری البرز پارک علم فناوری البرز علم فناوری البرز دانش شرکت دانش دانش بنیان دانش بنیان فناور


نظر شما :