رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در حاشیه تور علمی و فناوری پارک علم و فناوری البرز مطرح کرد؛

پارک علم و فناوری استان می تواند تولید ثروت و میزان بهره وری استان البرز را ارتقاء دهد.
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۳ کد : ۴۴۶۷۵ تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۹۸
دکتر پیشوایی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران و دکتر کریم پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز از پارک علم و فناوری استان بازدید کردند.
رئیس  سازمان ملی بهره وری ایران  در حاشیه تور علمی و فناوری پارک علم و فناوری البرز مطرح کرد؛

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان البرز، دکتر پیشوایی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران و دکتر کریم پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز با همراهی مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز  از مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید و با دستاوردهای این پارک در زمینه های مختلف صنعتی و تولیدی، کشاورزی و گیاهان دارویی، فنی و مهندسی و علوم دامی و ... آشنا شدند.

در ابتدای این بازدید مهندس عباسی برخی از دستاوردها، توانمندی ها و ظرفیت های مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز را تشریح کرد  و اعلام کرد: پارک علم و فناوری البرز از همه ظرفیت خود برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و تکمیل زنجیره زیست بوم نوآوری و کارآفرینی استان در راستای افزایش بهره وری استفاده می کند و در این زمینه بیش از هر زمانی آماده همکاری، همراهی و اشتراک تجربیات با دستگاه های علمی و اجرایی استان و کشور است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز راه موفقیت، تولید ثروت و افزایش بهره وری را توسعه فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان و استفاده از دانش، عنوان کرد و افزود: حل مشکلات اقتصادی و اشتغال دانش آموختگان و نیز رمز موفقیت مجموعه های اقتصادی و تولیدی، استفاده از توان دانشگران و فناوران و در یک کلام دانش و فناوری است.

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران نیز در این نشست با اشاره به اینکه رتبه تولید علم کشورمان در حال حاضر 16 است، اظهار داشت: این در حالی است که در شاخص نوآوری رتبه کشورمان 60 است و این نشان می دهد فاصله بین دانش و دانایی با شاخص نوآوری که همان توانایی است زیاد است.

وی با اشاره به زیرساخت های خوب کشورمان در حوزه دانشگاه ها خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم شکاف زیاد چهل رتبه ای برای رسیدن به توانایی یا به عبارت بهتر تولید ثروت از دانش را پر کنیم.

دکتر میر سامان پیشوایی به اشاره به ظرفیت خوب پارک های علم و فناوری در کشور به عنوان بسترهای تولید ثروت گفت: پارک علم و فناوری البرز در استان البرز ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری دارد که باید با سرمایه گذاری و حمایت های مناسب بتواند نقش سازنده و بهره ور خود را در توسعه کلیدی استان و کشور ایفا نماید.

رییس سازمان ملی بهره وری ایران به مقوله اجتماعی سازی نوآوری و یا همان نوآوری باز اشاره کرد و گفت: مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز در زمینه تولید دام های بهره ور، کشاورزی و گیاهان دارویی و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی فعال است و آمادگی داریم با همکاری هم بستر و ظرفیت توسعه بهره ور را در بخش های مختلف افزایش دهیم.

پارک علم و فناوری البرز محور توسعه بهره ور استان البرز باشد

همچنین دکتر عبدالرضا کریم پور رئیس  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرزدر بازدید از پارک علم و فناوری البرز با انتقاد از اینکه بودجه پارک علم و فناوری استان البرز کم و ناچیز است گفت: لزوم حمایت از پارک علم و فناوری البرز  و افزایش و بودجه این پارک برای نقش آفرینی بیشتر آن یک ضرورت است.

وی با اشاره به موضوع نوآوری بهره ور گفت: در حال حاضر روی موضوع نوآوری بهره ور کار می کنیم و برای این امر یک تیم در نظر گرفته ام.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری البرز می تواند پمپاژ بهره وری استان باشد اظهار داشت: استان البرز در حوزه جذب سرمایه مشکلات زیادی دارد و باید تلاش کنیم پارک علم و فناوری زمینه ساز افزایش بهره وری در استان به ویژه در حوزه انرژی، پسماند و زباله و بخش کشاورزی و صنعت باشد.

text to speech icon

کلید واژه ها: پارک پارک علم پارک علم فناوری پارک علم فناوری البرز فناوری علم فناوری فناوری البرز البرز علم فناوری البرز استان البرز


نظر شما :