ظرفیت های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات البرز دیده شود

۰۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۴ کد : ۴۴۱۷۴ تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۱۰۸
 رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: ظرفیت های قابل توجه دانش بنیان را در این استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شاهد هستیم که هرچه بیشتر باید ازآنها برای اشتغال زایی بهره برد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، مهدی عباسی روز پنجشنبه در نشست کارگروه اشتغال دانش بنیان استان البرز افزود:  تعداد شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به رغم وجود پارک ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات در این استان بسیار کم است.
ظرفیت های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات البرز دیده شود

وی ادامه داد: همچنین تعداد شرکت های فعال در حوزه صنایع فرهنگی نیز صفر است در حالی که بسترهای خوب گردشگری مانند شهرستان طالقان را در البرز شاهد هستیم.

عباسی یادآورشد:  اکنون به لحاظ تعداد شرکت های خلاق رتبه هشتم کشوری را داریم  که با ایجاد زیر ساخت های در این بخش بهتر می توان اقدامات موثر  داشت.

رییس پارک علم و فناوری البرز تاکید کرد: وجود ۳۰ شرکت دانش بنیان  در بخش کشاورزی،فناوری زیستی و صنایع غذایی، ۳۹ شرکت دانش بنیان دارویی و فرآوری پیشرفته ، ۶۳ شرکت دانش بنیان سخت افزارهای برق و الکترونیک از بسترهای مناسب دانش بنیان در  البرز به شمار می روند.

عباسی با اشاره به رتبه چهارم البرز در حوزه دانش بنیان کشور خواستار توجه جدی به شرکت های تولیدی مستعد دانش بنیان و نوپای مسنعد دانش بنیان شد.

وی یادآورشد: مرکز نوآوری شهید سلیمانی با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال انجام است.

عباسی بیان داشت: تسریع در پرداخت اعتبارات سفر استانی رییس جمهور به البرز در بخش دانش بنیان نقش موثری در پیشبرد اهداف شعار سال" تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین دارد.

text to speech icon

کلید واژه ها: بنیان دانش بنیان شرکت دانش بنیان دانش شرکت دانش شرکت البرز بخش عباسی استاند استانداری نشست کارگروه اشتغالزایی


نظر شما :