رئیس پارک علم و فناوری البرز در گفتگویی مطرح کرد

عزم پارک علم و فناوری البرز برای ایجاد شهرک دانش بنیان و تکمیل فاز دوم مرکز نوآوری شهید سلیمانی

۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۳ کد : ۴۳۱۳۱ تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۱۵
رئیس پارک علم و فناوری البرز در یک گفتگوی زنده رادیویی گفت: پارک علم و فناوری البرز، موضوع ایجاد شهرک دانش بنیان استان و تکمیل فاز دوم مرکز نوآوری شهید سلیمانی را در استان البرز دنبال می کند و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مسئولان علمی و اجرایی استان مواجه شده است. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی در گفتگو با برنامه رادیویی (رهیافت) استان البرز که با موضوع (چشم انداز شرکت های دانش بنیان در استان البرز) برگزار شد گفت: استان البرز با دارا بودن سیصد و نه شرکت دانش بنیان در رتبه چهارم کشوری قرار دارد و همچنین با توجه به اهمیت شرکت های خلاق و نرم در توسعه اقتصادی و تولید و اشتغال، جزو ده استان برتر کشور است.
عزم پارک علم و فناوری البرز برای ایجاد شهرک دانش بنیان و تکمیل فاز دوم مرکز نوآوری شهید سلیمانی

رئیس پارک علم و فناوری البرز در یک گفتگوی زنده رادیویی گفت: پارک علم و فناوری البرز، موضوع ایجاد شهرک دانش بنیان استان و تکمیل فاز دوم مرکز نوآوری شهید سلیمانی را در استان البرز دنبال می کند و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مسئولان علمی و اجرایی استان مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی در گفتگو با برنامه رادیویی (رهیافت) استان البرز که با موضوع (چشم انداز شرکت های دانش بنیان در استان البرز) برگزار شد گفت: استان البرز با دارا بودن سیصد و نه شرکت دانش بنیان در رتبه چهارم  کشوری قرار دارد و همچنین با توجه به اهمیت شرکت های خلاق و نرم در توسعه اقتصادی و تولید و اشتغال، جزو ده استان برتر کشور است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز در ادامه با تاکید بر اینکه با توجه به شعار سال، بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان مورد توجه جدی پارک علم و فناوری البرز است اظهار داشت: ستاد اقتصاد دانش بنیان با محوریت توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و ایجاد اشتغال دانش محور از موضوعات و اولویت های پارک علم و فناوری البرز است که با تعامل و حمایت دستگاه های مختلف دنبال می شود.

مهندس عباسی حمایت از شرکت های دانش بنیان را یکی از راهکارهای کاهش نرخ بیکاری در کشور عنوان کرد و گفت: استان البرز با ظرفیت های خوب صنعتی، کشاورزی و صنایع خلاق و ... از استان های با پتانسیل بالا در تولید و اشتغال دانش بنیان است که رهبر معظم نیز بر این موضوع تاکید فرموده اند.

وی با اشاره به اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور است گفت: در سال های اخیر برای تقویت این شعار و عنوان تلاش های خوبی صورت گرفته و ما تلاش می کنیم شاخص ها را در این بخش ارتقاء دهیم. البته ارتقا شاخص حمایت های همه جانبه دولت و بخش خصوصی را می خواهد که امیدواریم همچنان تداوم داشته باشد.

در این برنامه مدیران چند شرکت دانش بنیان  مستقر در پارک علم و فناوری البرز از جمله مهندس فدوی، مهندس زربخش و مهندس مشتاق به ارائه دیدگاه های خود در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان و لزوم حمایت از این شرکت ها پرداختند.

کلید واژه ها: البرز فناوری البرز علم فناوری البرز پارک علم فناوری البرز استان البرز دانش شرکت دانش دانش بنیان استان بنیان شهرک دانش بنیان شهید سلیمانی تولید اشتغال


نظر شما :