در راستای توسعه اشتغال دانش‌بنیان؛

همکاری‌های پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه علوم پزشکی استان گسترش می یاید

۲۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۱:۲۰ کد : ۴۲۹۲۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۹
همکاری‌های پارک علم و فناوری البرز، دانشگاه علوم پزشکی استان و صندوق پژوهش و فناوری استان البرز گسترش می یاید. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرزو هیات همراه ضمن بازدید از پارک علم و فناوری البرز و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور این مجموعه، بر توسعه همکاری دانشگاه و صنعت از طریق پارک علم و فناوری البرز تأکید کرد.
همکاری‌های پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه علوم پزشکی استان گسترش می یاید

همکاری‌های پارک علم و فناوری البرز، دانشگاه علوم پزشکی استان و صندوق پژوهش و فناوری استان البرز گسترش می یاید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرزو هیات همراه ضمن بازدید از پارک علم و فناوری البرز و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور این مجموعه، بر توسعه همکاری دانشگاه و صنعت از طریق پارک علم و فناوری البرز تأکید کرد.

در ابتدای این بازدید، مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز در نشست سه‌جانبه بین پارک علم و فناوری صندوق پژوهش و فناوری استان البرز و دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به وجود اشتغال 1200 نفری در پارک علم و فناوری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک سال گذشته توانسته‌اند فروش هزار و 700 میلیاردی داشته باشند و همچنین 50 میلیون یورو صادرات داشته‌اند.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری 18 هزار متر فضا در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناور قرار داده است و در سفر اخیر رئیس‌جمهور مصوب شد، در کنار احداث شهرک دانش‌بنیان این فضا تا پایان سال 1402 دو برابر شود.

مهدی عباسی گفت: پارک علم و فناوری هرچند در زمینه‌های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی فعال بوده اما اخیراً شرکت‌های مستقر در پارک توانسته‌اند در حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی تجربیات خوبی به کسب کنند و  حتی شرکت فناوری توانسته محصول خود را به اروپا صادر کند.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به طرح دستیار فناور ادامه داد: در این طرح فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند شش ماه در پارک علم فناوری بادانش بنیان‌ها کار کنند و به ترتیب به هرکدام یک تا سه میلیون حقوق دریافت کنند.

وی در آخر گفت: آمادگی لازم برای همکاری با علوم پزشکی راداریم و ابزار ‌های قانونی مناسبی هم در اختیارداریم. می‌توانیم با همکاری طرفین پردیس مشترک ایجاد کنیم و جوانان بیشتری را تحت پوشش تا اشتغال قرار دهیم.

پارک علم و فناوری البرز حلقه ارتباط دانشگاه‌ها و صنایع استان است

در ادامه دکتر شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان این دانشگاه یازده هزار و 700 پرسنل دارد، گفت: این دانشگاه چهارمین انتخاب دانشجویان در رشته دندان‌پزشکی و همچنین سومین انتخاب در رشته داروسازی است و در جایگاه خوبی در سطح کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: قصد داریم بخش سلامت در صندوق پژوهش و فناوری البرز را پررنگ کنیم و ارتباطمان را به نقطه مطلوبی برسانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال و تکلیف این است که بتوانیم در جهت حل معضل اشتغال حرکت کنیم و در پایان سال به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.

دکتر شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به قابلیت‌های بی‌نظیر مجموعه پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و موفق آن می‌تواند زمینه توسعه استان را به‌ویژه در زمینه شعار سال که همانا توسعه تولید و اشتغال دانش‌بنیان است، تضمین کند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز همه‌جانبه از برنامه‌های مشترک با پارک علم و فناوری البرز استقبال می‌کند تصریح کرد: پارک علم و فناوری البرز حلقه ارتباط دانشگاه‌ها و صنایع استان است و ما برای توسعه این ارتباط و استفاده مردم از دستاوردهای همکاری این مجموعه تلاش مستمر و بی‌وقفه خواهیم داشت.

باید بتوانیم رابطه مناسبی بین شهرک‌های صنعتی و زیست‌بوم نوآوری استان ایجاد کنیم.

در ادامه حسن محمدعلیزاده رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با تأکید بر اینکه مشکل اصلی کشور مسئله بیکاری است گفت: در سال‌های گذشته هرچند رشد کمی فارغ‌التحصیل را داشته‌ایم اما نتوانسته‌ایم نیروی متخصص تربیت کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهرک‌های صنعتی نیاز مبرم به نیروی متخصص دارند و این در حالی است که باوجود تعداد بالای بیکار در کشور نتواسته اند نیروی موردنیاز خود را پیدا کنند.

رئیس هیئت ‌مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز تصریح کرد: ما به این نتیجه رسیدیم بهترین و مقدس‌ترین سنگری که می‌توانیم به کشور و استان کمک کنیم حوزه حمایت از دانش‌بنیان‌هاست به همین خاطر 14 ماه پیش اقدام به تأسیس صندوق پژوهش و فناوری البرز کردیم.

محمدعلیزاده بابیان اینکه جزیره‌ای عمل کردن بزرگ‌ترین آفت کشور شده و باید بتوانیم هم‌افزایی بیشتری باهم داشته باشیم بیان کرد: بیان کرد: 12 شهرک صنعتی در استان داریم و باید بتوانیم رابطه مناسبی بین آن‌ها و زیست‌بوم نوآوری استان برقرار کنیم.

وی در پایان گفت: تاکنون نتوانسته‌ایم از پتانسیل دانشگاه علوم پزشکی البرز استفاده کنیم که با ایجاد کارگروه مشترک خواهیم توانست عقب‌ماندگی‌ها را جبران و به سمت اهدافمان حرکت کنیم.

در پایان این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین صندوق پژوهش و فناوری، پارک علم و فناوری و دانشگاه علوم پزشکی البرز امضا شود.

text to speech icon

کلید واژه ها: فناوری پارک علم فناوری علم فناوری پژوهش فناوری صندوق پژوهش فناوری فناوری البرز فناوری استان فناوری استان البرز البرز علم فناوری البرز


نظر شما :