در راستای اجرایی کردن تفاهم‌نامه همکاری مشترک؛

بازدید فرمانده نیروی انتظامی استان از پارک علم و فناوری البرز

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۲ کد : ۴۰۸۰۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۹
فرمانده و مدیران نیروی انتظامی استان از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس "مهدی عباسی" رئیس پارک علم و فناوری در این بازدید با اشاره به دستاوردهای استان البرز و پارک علم و فناوری در حوزه علم و فناوری و تولید ثروت در این حوزه گفت: استان البرز قطب علم و فناوری کشور است و درزمینهٔ تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان رتبه سوم کشور را با بیش از ۲۹۰ شرکت دانش‌بنیان داراست و همچنین پارک علم و فناوری البرز درزمینهٔ اشتغال فناورانه رتبه هفتم کشوری است. وی با اشاره به ظرفیت‌های استان و همچنین پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: این استان درزمینهٔ توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها جزو چند استان اول، اما در تخصیص بودجه‌ها و حمایت‌های مالی در رتبه‌های آخر قرار دارد که این موضوع یکی از چالش‌های اساسی توسعه استان است.
بازدید فرمانده نیروی انتظامی استان از پارک علم و فناوری البرز

فرمانده و مدیران نیروی انتظامی استان از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس "مهدی عباسی" رئیس پارک علم و فناوری در این بازدید با اشاره به دستاوردهای استان البرز و پارک علم و فناوری در حوزه علم و فناوری و تولید ثروت در این حوزه گفت: استان البرز قطب علم و فناوری کشور است و درزمینهٔ تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان رتبه سوم کشور را با بیش از 290 شرکت دانش‌بنیان داراست و همچنین پارک علم و فناوری البرز درزمینهٔ اشتغال فناورانه رتبه هفتم کشوری است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های استان و همچنین پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: این استان درزمینهٔ توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها جزو چند استان اول، اما در تخصیص بودجه‌ها و حمایت‌های مالی در رتبه‌های آخر قرار دارد که این موضوع یکی از چالش‌های اساسی توسعه استان است.
رئیس پارک علم و فناوری افزود: پارک علم و فناوری البرز یکی از پارک‌های فعال کشور است که از ایده‌های فناورانه پژوهشگران و فناوران که قابلیت تجاری شدن دارند حمایت می‌کند.
وی بر حل مشکلات استان و کشور از طریق حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و علمی تأکید کرد و گفت: اطمینان داریم پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان (دفتر تحقیقات کاربردی این فرماندهی) می‌توانند همکاری‌های خوبی را شکل دهند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور توانمندی در پارک حضور دارند که می‌توانند درزمینهٔ هوشمند سازی پلیس و توسعه و تجهیز این نیرو سایر زمینه‌ها به کمک نیروی انتظامی بیایند.
مهندس عباسی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری صمیمانه پلیس در ایجاد نظم و امنیت گفت: پارک علم و فناوری آمادگی همکاری خود را بیش‌ازپیش در حوزه استفاده از توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، خلاقیت و نوآوری اعلام می‌کند چراکه ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در این مجموعه وجود دارد.
سردار "عباسعلی محمدیان" نیز در بازدید از نمایشگاه پارک علم و فناوری، دستاوردهای این مجموعه را ارزنده دانست و گفت: همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری میان پلیس و پارک علم و فناوری موجب بروز کردن پلیس در اجرای مأموریت‌های خود به‌ویژه در کشف جرم خواهد شد.
 سردار محمدیان موفقیت‌های برجسته ایده پردازان و پژوهشگران در حوزه فناوری و نرم‌افزاری را مایه افتخار استان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تعاملات علمی بسیار خوب پلیس با مجموعه پارک علم و فناوری همواره شاهد رشد بیش‌ازپیش این مجموعه باشیم.
وی با تأکید بر اینکه نقطه قوت کشورها در حال حاضر علم و فناوری است اظهار داشت: در حال حاضر هیچ دستگاهی در کشور نمی‌تواند به موضوع علم و فناوری و استفاده از آن بی‌تفاوت باشد و یا خود را از استفاده از علم و فناوری بی‌نیاز ببیند.
گفتنی است باهدف توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی، ماه گذشته (آذرماه) تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان با حضور مهندس مهدی عباسی و سرتیپ دوم پاسدار "عباسعلی محمدیان" امضاء شد.

کلید واژه ها: فناوری علم فناوری پارک علم فناوری رئیس پارک علم فناوری فناوری البرز علم پارک علم رئیس پارک علم علم فناوری البرز پارک فرمانده نیروی انتظامی استان تفاهم نامه فرمانده نیروی انتظامی استان


نظر شما :