با حضور مهندس عباسی و مهندس غفار زادگان به امضا رسید تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و مرکز رشد واحدهای فناور پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

تعداد بازدید:۳۲۳
مهندس مهدی عباسی رئیس مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر رضا غفار زادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به‌منظور هم‌افزایی و همکاری‌های مشترک تفاهم‌نامه امضاء کردند.
با حضور مهندس عباسی و مهندس غفار زادگان به امضا رسید  تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و مرکز رشد واحدهای فناور پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

 

مهندس مهدی عباسی رئیس مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر رضا غفار زادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به‌منظور هم‌افزایی و همکاری‌های مشترک تفاهم‌نامه امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، همکاری مشترک در تبادل اطلاعات و امکانات، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فنی، پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، کارآفرینی، اجرایی و قانونی طرفین تفاهم‌نامه در جهت حمایت از فناوران و صاحبان ایده در سطح استان، موضوع این تفاهم‌نامه است.

مهندس مهدی عباسی در این مراسم با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان در کشور گفت: برخی از آمار از سهم یک تا سه‌درصدی اقتصاد دانش‌بنیان در کشور حکایت دارد و حتی برخی آمار تا 5 درصد هم عنوان می‌شود؛ این آمار نسبت به بسیاری از کشورها حتی کشورهای منطقه رقم کوچکی است و باید تلاش کنیم به جایگاه واقعی خود در این زمینه برسیم.

وی با اشاره به تلاش دولت‌های گذشته ابراز امیدواری کرد با تلاش‌ها و ایجاد فرهنگ و بستر لازم و توسعه مؤلفه‌های سازمانی در دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف بتوانیم به جایگاه شایسته در اقتصاد دانش‌بنیان در دولت آقای رئیسی رئیس‌جمهور منتخب برسیم.

دکتر رضا غفار زادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و سرپرست مرکز رشد گیاهان دارویی نیز با استقبال از همکاری‌های مشترک اظهار داشت: امضای این تفاهم‌نامه می‌تواند موجب هم‌افزایی بیشتر در حوزه علم و فناوری در استان البرز به‌ویژه درزمینهٔ گیاهان دارویی شود.

وی با تصریح اینکه همکاری و هم‌افزایی بخش‌های مختلف مجتمع و پارک علم و فناوری البرز برای پژوهشکده گیاهان دارویی و مرکز رشد وابسته با آن می‌تواند دستاوردهای خوبی را به همراه داشته باشد افزود: نیاز امروز کشور توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است و تلاش می‌کنیم در کنار پارک علم و فناوری البرز به‌دوراز موازی کاری همکاری‌های خوب و سازنده داشته باشیم.

گفتنی است به‌منظور نظارت، ارزیابی و حسن اجرای این تفاهم‌نامه، کارگروه مشترکی با ترکیب یک نفر نماینده تام‌الاختیار از هر طرف تفاهم‌نامه حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از امضاء و مبادله تفاهم‌نامه تشکیل می‌گردد.


نظر شما :