شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز ۱۰۰ میلیارد تومان محصول فروختند

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۴ کد : ۲۴۶۳ اخبار ستادی اخبار فرهنگی و آموزشی
تعداد بازدید:۱۲۹
رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان البرز در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان فروش محصول داشتند و این رقم در شش ماهه ابتدایی امسال تا ۱۰۰ میلیارد تومان محقق شده است.
شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز ۱۰۰ میلیارد تومان محصول فروختند

رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان البرز در سال گذشته 200 میلیارد تومان فروش محصول داشتند و این رقم در شش ماهه ابتدایی امسال تا 100 میلیارد تومان محقق شده است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، عطااله ربانی در افتتاحیه همایش معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی سراسر کشور که امروز چهارشنبه 18 مهرماه در پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در کرج برگزار شد ضمن خرسندی از میزبانی این همایش گفت: جهاد دانشگاهی از ابتدای تاسیس تاکنون اهتمامی جدی در توسعه علم و فناوری کشور داشته است.
ربانی افزود: مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی یکی از نمادهای خودباوری در کشور است و تاکنون مدیران ارشد زیادی از آن بازدیدکرده و به تلاش فناوران این مجتمع برای بومی‎‌سازی دانش فنی اذعان کرده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه پارک علم و فناوری  البرز هم در کنار مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی مستقر شده است گفت: جهاد دانشگاهی پارک علم و فناوری البرز را برای هم‌افزایی و ارائه خدمات مناسب به فناوران استان در کنار این مجتمع بنا نهاده است.
رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی با اشاره به پیشینه شکل‌گیری این مجموعه اظهار کرد: ایده ساخت مجتمع از دهه 60 و ساخت آن در دو فاز شکل گرفت و ساخت و سازهای آن در اوایل دهه 70 در زمینی به مساحت 90 هکتار آغاز شد.
وی افزود: ایده اولیه برای ساخت این مجتمع بر این مبنا بود تا کارهای تحقیقاتی که منجر به نتیجه شده بود و امکان تجاری‌سازی دارند در این مجتمع مستقر شوند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: در همین راستا تاکنون 65 هزار مترمربع فضا ساخته شده، 23 هزار مترمربع فضا در دست ساخت، دو هکتار اراضی  زیر کشت گیاهان دارویی ، 16 هزار مترمربع گلخانه و سه پژوهشکده جهاد دانشگاهی در این مجموعه احداث و مستقر شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر اینها، سه بانک ژن مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، مرکز رشد زیست فناوری رویان و فارم تولید مثل حیوانات اصلاح نژاد شده ابن سینا و هشت مرکز تخصصی جهاددانشگاهی نیز در این مجتمع مستقر شده است.
ربانی یکی از دستاوردهای مهم این مجتمع را دانش فنی ساخت دکل‌های حفاری عنوان و اعلام کرد: این مهم برای اولین بار در کشور توسط متخصصان این مجموعه عملیاتی شده است.
وی اهداف آموزشی و فرهنگی مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی را نیز مهم عنوان و خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای مستقر در این مجموعه میزبان دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند؛ ضمن اینکه در حوزه فرهنگی نیز رویدادهای مختلفی در این مجتمع برگزار می‌شود.
ربانی در ادامه به وضعیت پارک علم و فناوری البرز نیز اشاره و تصریح کرد: این پارک از سال 87 تأسیس شده و تاکنون 125 شرکت در پارک پذیرش و حمایت شده اند و از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان، استان البرز در جایگاه پنجم کشور قرار دارد.
وی از جمله فعالیت‌های این شرکت‌ها را در حوزه فنی مهندسی، کشاورزی، هنر، دامپزشکی، برق و ... عنوان و اعلام کرد: سال گذشته این شرکت‌ها 200 میلیارد تومان فروش محصول داشتند و این رقم در شش ماهه ابتدایی امسال تا  100 میلیارد تومان محقق شده است

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی گردهمایی معاونان اموزشی


نظر شما :