دکتر ربانی در نشست با شرکت های فناور و دانش بنیان پارک ‌علم و فناوری البرز؛ تحریم ها با همه مشکلات فرصت تکیه بر توان داخلی و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان است

تعداد بازدید:۱۵۸
نشست مشترک دکتر عطاء اله ربانی رئیس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری البرز با هدف تعامل و هم اندیشی با شرکت های فناور، دانش بنیان و واحدهای فناور مرکز رشد مستقر در پارک روز سه شنبه ۵ شهریورماه برگزار شد.
دکتر ربانی در نشست با شرکت های فناور  و دانش بنیان پارک ‌علم و فناوری البرز؛ تحریم ها با همه مشکلات فرصت تکیه بر توان داخلی و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان است

نشست مشترک دکتر عطاء اله ربانی رئیس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری البرز با هدف تعامل و هم اندیشی با شرکت های فناور، دانش بنیان و واحدهای فناور مرکز رشد مستقر در پارک روز سه شنبه 5 شهریورماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز در نشست با شرکت های فناور  و دانش بنیان پارک ‌علم و فناوری البرز با تاکید بر همفکری و هم اندیشی شرکت ها و واحدهای فناور گفت: نشست و هم اندیشی و همفکری با مدیران شرکت های فناور  و دانش بنیان پارک ‌علم و فناوری البرز فرصتی برای هم افزایی و تعامل سازنده برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان است و باید بهره وری این جلسات را با تعامل و همفکری بیش از گذشته افزایش دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری البرز همچنین با اشاره به سفر دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به استان البرز به سخنان ایشان در زمینه نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ ها اشاره کرد و یادآور شد: ایشان بر نقش آفرینی بیشتر پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در شرایط تحریم اشاره کردند و این نشان می دهد در شرایط تحریم شرکت های دانش بنیان و فناور و جوانان استارت آپی تا چه حد اهمیت دارند و می توانند در این شرایط کشورمان را یاری دهند و به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک نمایند.

 وی به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی اشاره کرد و گفت: تحریم ها با همه مشکلاتی که برای کشورمان ایجاد کرده زمینه ساز فرصت های جدید نیز هست و آن استفاده از توان و ظرفیت داخلی و نقش آفرینی و ظهور و بروز توان شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاست که می تواند کشورمان را در برابر تحریم ها توانمند و به توان داخلی متکی نماید.

دکتر ربانی به نقش کلیدی شرکت های دانش بنیان و فناور در تولید محصولات دانش بنیان اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط دکتر ستاری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری؛ شرکت های دانش بنیان در این شرایط نه تنها جلو خروج ارز را می گیرند بلکه موجبات ورود ارز به کشور نیز فراهم می کنند .

وی با اشاره به اینکه از تولیدات دانش بنیان و محصولات فناور پارک حمایت و آن ها را برای ورود به بازار مساعدت می کنیم اظهار داشت: در زمینه حمایت های مالی هماهنگی خوبی با صندوق نوآوری و شکوفایی، استانداری البرز و سایر دستگاه ها صورت گرفته و تلاش می کنیم این حمایت ها منجر به تولید محصولات دانش بنیان و فناور در پارک البرز شود چرا که این استان ظرفیت های خوبی دارد و چهارمین استان در زمینه استقرار شرکت های دانش بنیان است.

دکتر ربانی به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با مدیریت پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و گفت: این صندوق زمینه ساز ورود سرمایه گذاران و همچنین حضور شرکت های دانش بنیان و فناور به عنوان سهامدار در آن است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز  با تصریح اینکه این پارک به محل رجوع و اتکاء مجموعه دستگاه های علمی و اجرایی ملی و استان شده است گفت: حضور روساء، مسئولان و مجموعه مدیران کشوری و استانی در این پارک حاکی از موفقیت و حرکت رو به جلو پارک در راستای ماموریت خود در زمینه تقویت و حمایت از اقتصاد دانش بنیان، اقتصاد مقاومتی و تقویت روحیه کارآفرینی به جای کارمندی است.

وی در ادامه صحبت های خود به برنامه های مختلف در دست انجام اشاره کرد و گفت: برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارت آپی با همکاری دانشگاه خوارزمی و سایر دانشگاه ها و همچنین همکاری با معاونت علم و فناوری برای گرفتن مجوز های استاندارد، دوره های توانمندسازی، برگزاری دوره های جدید، توسعه ساختارهای فناورانه در خارج از پارک، ایجاد مراکز نوآوری در سایر شهرستان های استان، استفاده از سوله های خالی، برگزاری رویداد استارت آپی با مجموعه "ماموت" برای استفاده از توان شرکت های فناور پارک،  و ... از برنامه های دیگری است که توسط پارک دنبال می شود.

ربانی به انعقاد تفاهم نامه های خوب و موثر پارک علم و فناوری البرز با دستگاه ها و سازمان ها اشاره کرد و گفت: علاوه بر حمایت های استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان خوشبختانه با بخش های مختلف دولتی ، دانشگاهی ، تحقیقاتی وخصوصی  تفاهم نامه های خوبی انجام شد و ظرفیت خوبی برای همکاری ایجاد شده است.

در این نشست تیمی از بانک رفاه متشکل از مدیران و معاونین بانک رفاه  یکی از شعب  استان البرز( در زمینه ارایه مشاوره مالی ، اخذ تسهیلات ، اخذ انواع ضمانت نامه و و ...) ، روسای  اداره توسعه کار آفرینی و اداره کاریابی(در زمینه کار ورزی) و مدیر عامل یکی از شرکت های موفق (در زمینه معرفی تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی)  برای خدماتی که می توانند به شرکتهای فناور  ارائه دهند، طرح موضوع  نمودند.

در ادامه این نشست نیزتعدادی از مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان نظرات، مشکلات و دیدگاه های خود را با ریاست پارک و مدیران این مجموعه در میان گذاشتند، سپس جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و معاونان و مدیران ارشد پارک علم و فناوری البرز به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.


نظر شما :