در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان؛ پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد اسلامی استان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

تعداد بازدید:۲۲۰
دکتر عطاءلله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان تفاهم نامه همکاری روز یکشنبه ۳شهریورماه امضاءکردند.
در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان؛ پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد اسلامی استان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

دکتر عطاءلله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان  تفاهم نامه همکاری روز یکشنبه 3شهریورماه امضاءکردند.
به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز براساس این تفاهم نامه، دو طرف با استفاده از ظرفیت های خود در تبادل امکانات، اطلاعات و استفاده از ظرفیت های علمی، پژوهشی ،آموزشی و اجرایی برای حمایت از فناوران ، اساتید و صاحبان ایده تلاش می کنند.
در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با اشاره به توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و پارک علم و فناوری البرز گفت: وقتی به توانمندی های داخل کشور و توانمندی های جوانان ، دانشجویان و دانشگاهیان خود اتکاء کنیم می توانیم حرکت های بزرگی را در عرصه علم و فناوری انجام دهیم.
وی با اشاره به توانمندی های علمی ، صنعتی و کشاورزی استان البرز خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز بستر بسیار ارزشمندی است تا ایده ها و طرح های دانشجویان و اساتید این دانشگاه با همکاری پارک علم وفناوری البرز تجاری شده و ایده ها و طرح ها به ثروت تبدیل شود.
در این نشست همچنین  دکترربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز با استقبال از همکاری های شکل گرفته و بازدید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز از پارک گفت: خوشبختانه هم ظرفیت های استان در زمینه همکاری علمی، صنعتی و فناوری قابل توجه است و هم مسئولان ارشد استان دغدغه توسعه علمی و فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان و دانشگاهی دارند.
دکتر عطاءلله ربانی با اشاره به تحریم های  کشورهای غربی گفت: اگر به توان داخلی تکیه کنیم بیش از 80 تا 90 درصد نیازهای داخلی خود را می توانیم تامین کنیم می توان در مقابل تحریم کنندگان ایستاد و اگر با همکاری و همدلی و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور این ماموریت را محقق کنیم تحریم ها را  کم اثر خواهد شد
وی بر توسعه هم افزایی بین همه دستگاه ها تاکید کرد و یادآور شد: باید نیازها را به سوی بازار سوق دهیم و از ظرفیت ها و توانمندی های برای رفع آنها استفاده کنیم. در این زمینه باید برای رفع نیازها رشته های تخصصی تعریف کنیم و فارغ التحصیلان متخصص، توانمند و آچار به دست تربیت کنیم و این وظیفه و ماموریت همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ظرفیت های بی نظیر پارک علم و فناوری البرز بر آمادگی این مجموعه برای ارائه خدمات تجاری سازی به هسته ها و تیم های رشد یافته در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادهای فناوری استان، تجاری کردن ایده ها، تجاری نمودن توانمندی های هفته پژوهش، توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و کارآفرین از ماموریت های محوری پارک در همکاری با مجموعه های دانشگاهی است که می تواند همکاری های جدیدی را رقم بزند.
براساس این گزارش در تفاهم نامه امضاء شده، دانشگاه متعهد شد تا امکان استفاده از امکانات و توانمندی های پژوهشی ، آزمایشگاهی ، کارگاهی و روابط بین الملل خود را برای پارک و واحد های فناور پارک علم و فناوری البرز فراهم کند.
همچنین برگزاری تور های صنعتی – فناوری، معرفی کارآموزان ،دانشجویان و کارورزان  دانشگاه به پارک برای گذراندن دوره های کارورزی و کار آموزی از دیگر نکاتی بود که طرفین در رابطه با آن به توافق رسیدند.


نظر شما :